وکیل امور ثبتی مریم نصراللهی

وکیل امور ثبتی

وکیل امور ثبتی : حقوق ثبتی یکی از گرایش های مهم حقوقی میباشد که در هنگام رسیدگی به دعاوی اسناد و املاک از اهمیت بالایی برخوردار است که در هنگام انتخاب وکیل امور ثبتی بایستی نهایت دقت را بکار بگیرید.

یک وکیل امور ثبتی با آگاهی و تسلط کامل خود از قوانین بخصوص قانون ثبت اسناد و املاک و همچنین آیین نامه های اجرایی مربوط به این قانون میتوانید بهترین همراه و یور شما در دعاوی ثبتی باشد .

وکیل امور ثبتی در تهران

مریم نصراللهی به عنوان وکیل امور ثبتی در تهران یکی از بهترین وکیل های پایتخت است که میتوانید به کمک وی راه قانون را با اطمینان خاطر طی کنید.

مریم نصراللهی با داشتن تخصص و مهارت بالا در بکار گیری آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی و دانش و تجربه حقوقی بسیار بالایی که دارد میتواند بهترین وکیل امور ثبتی باشد که میتوانید برای خود انتخاب کنید .

فرم تماس:

فرم درخواست

وکیل امور ثبتی

همانطور که میدانیم آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا در اسفند ماه سال 1398 مورد اصلاح قرار گرفت که بخش هایی از آن دستخوش تغییرات گردید که تنها یک وکیل دانا که علم به روزی دارد میتواند راه درست را به شما نشان دهد.

بهترین وکیل امور ثبتی

بهترین وکیل کسی است که با تخصص و دانش و تجربه ی بالایی که دارد قادر باشد به صورت موفقیت آمیزی از موکل خود دفاع کند .

دعاوی مربوط به امور ثبتی به طور معمول عبارتند از :

  • اموال مشاع
  • افراز
  • تعارض در خصوص صدور اسناد
    اگر در هر کدام از این موارد به مشکل خورده اید و نیاز دارید یک وکیل کار بلد شما را همراهی کند حتما با مریم نصراللهی تماس بگیرید.

 

وکیل امور ثبتی کیست؟

وکیل ثبتی شخصی است که آشنایی نسبی با قوانین و آیین نامه‌های ثبتی و حقوقی داشته باشد. چنین وکیلی می‌تواند به صورت رسمی در دفتر اسناد رسمی توسط موکل انتخاب شود. به این صورت که با مراجعه به دفتر خانه اسناد رسمی، موکل شخصی را به عنوان وکیل رسمی، در انجام امورات ثبتی انتخاب کند.
نوع دیگر وکیل امور ثبتی این است که شخص موکل، به یکی از وکلای دادگستری که دارای پروانه وکالت است، صرفا در انجام امور ثبتی جهت مراجعه به ادارات ثبت و دفاتر اسناد رسمی و حل و فصل مشکلات به شکل قانونی، وکالت دهد.
وکیل امور ثبتی وکیلی است که به واسطه تسلطی که بر قوانین ثبتی دارد، پرونده و دعوای ثبتی موکل خود را پیگیری می‌کند و از تضییع حقوق او جلوگیری می‌کند. سند رسمی سندی است که در دفتر اسناد رسمی ثبت می‌شود. چنین سندی دارای اعتبار و لازم الاجرا است. سند رسمی نسبت به طرفین و اشخاص ثالث دارای اعتبار است و اگر کسی اعتراضی به آن دارد می‌تواند ادعای جعل کند. وکیل امور ثبتی موظف است که اختلالات ثبتی و امور اجرائیات در وصول مطالباتی مانند مهریه و چک را پیگیری کند.

وظایف وکیل ثبتی

تا به این جا مشخص شد که قانون چه اهمیتی برای اسناد ثبت شده قائل شده است. علت این موضوع نیز کاملا ساده و مشخص است. قانون به دنبال این است که بر اساس قویترین مدارک و مستندات رای عادلانه ای صادر کند. زمانی که سندی به دادگاه ارائه می شود، همواره این احتمال وجود دارد که این سند دستکاری شده باشد. اسناد رسمی به نوعی طراحی شده اند که عملا مانع از این سوء ظن می شوند. یعنی به شیوه های مختلف می توان اصالت سند رسمی را اثبات کرد. از این روست که دادگاه و قانون توجه ویژه ای به اسناد رسمی دارد و آن را نسبت به سند غیر رسمی موجه تر می داند. البته توجه داشته باشید که اسناد غیر رسمی نیز در نبود سند رسمی وجاهت قانونی دارد و می توان بر اساس آن استدلالی را در دادگاه پیش برد. اگر بخواهیم کمی واقع بینانه تر به موضوع نگاه کنیم می توانیم اینگونه بیان کنیم که اساسا دعوا های ثبتی بسیار گسترده و نسبتا پیچیده است. از این رو نمی توان به شکل واحد بیان کرد که از وکیل ثبتی چه انتظاراتی می توانیم داشته باشیم.

به طور مثال در برخی از مواقع فروشنده از انتقال سند رسمی خودداری می کند و در دفتر ثبت اسناد رسمی حضور پیدا نمی کند. در این چنین شرایطی از وکیل ثبتی انتظار می رود که بتواند شرایطی را مهیا کند تا این انتقال در سریع ترین زمان ممکن صورت پذیرد.به طور کلی هر نوع دعوی که در مورد اصالت سند، انتقال سند، یا هر اتفاقی مربوط به اسناد رسمی وجود داشته باشد می توان از وکیل ثبتی استفاده کرد. وکیل ثبتی فردی است که به مسائل حقوقی مربوط به این اسناد آگاهی دارد می تواند بر اساس قانون اهداف مد نظر پرونده را پیش ببرد.

اما بهتر است از مثال دیگری نیز در این جا بیان کنیم تا مفهوم و اهمیت کارکرد وکیل ثبتی بیشتر مشخص شود. ملک شما دارای یک سند رسمی است. اما ممکن است اطلاعات مندرج در سند با اطلاعات واقعی ملک همخوانی نداشته باشد. در این چنین شرایطی استفاده از یک وکیل ثبتی می تواند کار را ساده تر و سریع تر کند. در واقع در هر زمینه ای مربوط به سند و اداره اسناد رسمی می توان از وکیل ثبتی استفاده کرد.در هر حوزه ابتدائي اقتضاء اهميت محل يك اداره يا دائره ثبت اسناد و املاك تأسيس مي ‌شود ممكن است هر اداره يا دائره ثبت ‌داراي شعبي باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید