وکیل املاک و مستغلات :خرید یا فروش املاک و مستغلات یک تصمیم مهم و یک سرمایه گذاری قابل توجه است. اگر پیچیدگی قوانین املاک و مستغلات را در نظر بگیرید، حتی کوچکترین اشتباه ممکن است برای شما هزینه داشته باشد. به همین دلیل است که ممکن است برای انجام برخی معاملات خاص به یک وکیل املاک و مستغلات نیاز داشته باشید تا تمام الزامات قانونی لازم را بررسی کنید. آنها همچنین می توانند به شما در جلوگیری از ضررهای بالقوه کمک کنند تا بتوانید از سرمایه گذاری املاک خود محافظت کنید.

وکلای املاک و مستغلات در امور مربوط به اموال، از معاملات تا رسیدگی به اختلافات بین طرفین تخصص دارند.

مریم نصراللهی به عنوان بهترین وکیل تهران آماده است تا به شما کمک کند که در هر مرحله از دعاوی حقوقی خود هستید بتوانید حق و حقوق خود را به طور کامل دریافت کنید.

وکیل املاک و مستغلات چه کسی است ؟

وکیل املاک یک متخصص دارای مجوز است که مسئولیت های قانونی مربوط به معاملات املاک را انجام می دهد. وکیل می تواند منافع خریدار، فروشنده یا وام دهنده را نمایندگی کند. یکی از وظایف اصلی آنها تهیه و بررسی مدارک مربوطه مورد نیاز برای خرید و فروش ملک است.

وکیل املاک و مستقلات

وکیل املاک و مستغلات چه میکند؟

یک وکیل املاک و مستغلات منافع شما را نمایندگی می کند. وی تمام مدارک را از قبل بررسی خواهند کرد و در مورد هر گونه مشکل یا نقص در اسناد مشاوره خواهند داد.

خدمات ارائه شده توسط وکلای املاک و مستغلات متفاوت است. برخی بر روی معاملات مربوط به ساختمان های تجاری مانند فضای اداری کار می کنند. دیگران بر توسعه، فروش و خرید مسکن مسکونی تمرکز دارند. و برخی دارای تخصص عمومی تری در مورد انواع اموال هستند.

اقدامات وکیل املاک و مستغلات عبارتند از:

یک وکیل املاک موارد زیر را برای موکل خود پیگیری میکند..

مذاکره در معاملات املاک و مستغلات

وکیل املاک و مستغلات با اطمینان از اینکه شرایطی در معامله گنجانده شده است که از منافع شما محافظت می کند، بررسی های لازم را انجام می دهد. آنها همچنین توصیه می کنند که معامله مطابق قوانین باشد .

پیش نویس و بررسی قراردادهای املاک و مستغلات

وکیل اطمینان حاصل می کند که قرارداد – مانند قرارداد خرید، رهن یا اجاره – کاملاً محفوظ است و شامل تمام الزامات قانونی و شرایط مورد نیاز است.

جستجوی عنوان را انجام دهید

وکلای املاک نیز جستجوی عنوان را انجام می دهند. جستجوی عنوان در بسیاری از شرایط ضروری است تا اطمینان حاصل شود که:

 • فروشنده حق قانونی دارد که ملک را به خریدار منتقل کند
 • هیچ حق حصری علیه ملک وجود ندارد
 • هیچ مشکل مداومی وجود ندارد که بر توانایی خریدار برای تصاحب ملک تأثیر بگذارد
 • هیچ میثاق محدود کننده یا مقررات منطقه بندی که استفاده از زمین را محدود کند وجود ندارد
 • کلیه مالیات ملک پرداخت شده است

پیش نویس عنوان بیمه نامه

بیمه نامه عنوان هر گونه ادعای شخص ثالث در مورد ملکی را که پس از بسته شدن معامله املاک مطرح می شود و در جستجوی اولیه عنوان کشف نشده است را پوشش می دهد. علاوه بر نوشتن بیمه نامه های عنوان، یک وکیل املاک همچنین می تواند بیمه نامه را برای استثناها و استثناهایی که تحت پوشش قرار نمی گیرند، بررسی کند.

اسناد اختتامیه را آماده کنید

وکیل املاک و مستغلات می تواند فرآیند بسته شدن وام را انجام دهد و همچنین اطمینان حاصل کند که تمام اسناد مورد نیاز – مانند سند و بیانیه پایانی – به درستی ثبت شده است.

رسیدگی به اختلافات و دعاوی املاک و مستغلات

وکیل ممکن است شما را در یک دعوای املاک و مستغلات نمایندگی کند – یا در حال مذاکره برای حل و فصل یا در صورتی که به دعوا تبدیل شود، در دادگاه به نمایندگی از شما.

در اقدامات سلب مالکیت به عنوان نماینده عمل کنید

وکلای املاک در توقیفات قضایی نیز مورد نیاز است، یعنی زمانی که وام دهنده برای تصرف ملکی که مالک آن وام پرداخت نکرده است، دعوای توقیف را در دادگاه مطرح می کند.

با مسائل منطقه بندی و کاربری اراضی مقابله کنید

دولت های محلی مقررات خاصی در مورد استفاده از زمین دارند. مناطق برای خانه‌های تک‌خانواده، ساختمان‌های آپارتمانی، فقط برای استفاده تجاری یا مختلط طبقه‌بندی شده‌اند. یک وکیل املاک می تواند به مالک ملک یا خریدار احتمالی کمک کند تا نحوه استفاده از زمین را تغییر دهد یا از مالکان دیگر برای مبارزه با تغییر منطقه کمک کند.

اقدامات عنوان ساکت فایل

اگر مشکلی در طول جستجوی عنوان کشف شود، مشکلی که وکیل املاک نتواند با تصحیح عنوان در سوابق عمومی آن را برطرف کند، در این صورت یک اقدام بی‌صدا عنوان باید ثبت شود. این دعوای حقوقی است که نام همه طرفینی را که ممکن است نسبت به ملک ادعایی داشته باشند، اعلام می کند و آنها را برای پاسخگویی یا ابطال حقوق آنها توسط دادگاه قرار می دهد.

پیش نویس و بررسی قراردادهای اجاره و اجاره فرعی

وکلای املاک و مستغلات به پیش نویس اجاره نامه و اجاره فرعی برای املاک مسکونی و تجاری کمک می کنند. آنها همچنین می توانند آنها را از طرف شما بررسی کنند تا مطمئن شوند که شرایط بالقوه مشکل زا وجود ندارد.

وام و قراردادهای ساخت و ساز

یک وکیل املاک می تواند به مذاکره و پیش نویس قرارداد ساخت و ساز و همچنین رسیدگی به بسته شدن وام ساخت و ساز کمک کند. این وام‌ها نسبت به خرید خانه مسکونی پیچیده‌تر هستند و مسائلی مانند هزینه‌ها، مهلت‌ها، تعهدات و موارد دیگر را پوشش می‌دهند.

رسیدگی به اختلافات و مذاکرات

خواه این اختلاف بر سر حصار باشد یا تجاوز به ساختمان یا مذاکره در مورد استفاده از بخشی از ملک، شما باید d کمک یک وکیل املاک برای حفظ منافع شما.

میثاق ها را آماده و مرور کنید

یک وکیل املاک می تواند به انجمن های صاحب خانه کمک کند تا پیمان هایی را تنظیم کنند که مالکان می توانند با اموال خود چه کنند. آنها همچنین می توانند قراردادها را – قبل از خرید – بررسی کنند تا مقرراتی را شناسایی کنند که توانایی شما را برای ارتقاء زمین یا ملک محدود می کند.

سناریوهای غیر معمول دیگر

در نهایت، موقعیت‌هایی نیز وجود دارد که کمتر اتفاق می‌افتند، که ممکن است از کمک وکیل بهره مند شوید. این می تواند خرید یا فروش ملک به عنوان بخشی از فروش ملک، فروش کوتاه مدت یا مزایده سلب مالکیت، خرید ملک در ایالتی متفاوت از محل زندگی شما، فروش به عنوان بخشی از توافقنامه طلاق یا فروش ملک برای پرداخت بدهی های خود باشد.

آنچه قانون املاک و مستغلات را پوشش می دهد؟

قانون املاک و مستغلات شامل خرید و فروش اموال غیرمنقول یعنی زمین و هر گونه بنای روی آن می شود. همچنین مسائل حقوقی مربوط به هر چیزی که به ملک یا سازه متصل است، مانند لوازم خانگی و وسایل، را پوشش می دهد.

وکلایی که در زمینه املاک و مستغلات تخصص دارند، اطمینان حاصل می کنند که در هنگام تحصیل یا فروش ملک، رویه های مناسب رعایت می شود. آنها همچنین ممکن است در مورد چگونگی منطقه بندی یک ملک برای استفاده نگران باشند. قانون املاک و مستغلات اسناد، مالیات بر دارایی، برنامه ریزی املاک، منطقه بندی و عناوین را پوشش می دهد.

قوانین املاک و مستغلات بر اساس قانون هر کشور متفاوت است. وکلای دادگستری باید مجوز فعالیت در کشوری را داشته باشند که معامله در آن انجام می شود و باید در جریان هر تحول و تغییر قانونی که می تواند بر یک معامله تأثیر بگذارد، باشند

فرم تماس:

فرم درخواست

مسئولیت های وکیل املاک و مستغلات

یک وکیل املاک و مستغلات برای تهیه و بررسی اسناد مربوط به قراردادهای خرید، اسناد رهنی، اسناد مالکیت و اسناد انتقال مجهز است.

یک وکیل املاک و مستغلات که برای انجام معامله استخدام شده است، همیشه در اختتامیه با خریدار شرکت می کند. عقد قرارداد زمانی است که پول پرداخت می شود و عنوان منتقل می شود. وکیل وجود دارد تا اطمینان حاصل کند که انتقال قانونی، الزام آور و در راستای منافع مشتری است.

در طول خرید ملک، وکیل املاک و کارکنان ممکن است اسنادی را تهیه کنند، بیمه نامه های مالکیت را بنویسند، جستجوی عنوان ملک را کامل کنند، و انتقال وجه برای خرید را انجام دهند.

در مورد اختلاف املاک، مانند زنجیره مالکیت، مشکلات ، یا سایر مسائل مربوط به قراردادها، وکیل مشکل را حل خواهد کرد.

یک وکیل املاک همچنین ممکن است برای خریدار یا فروشنده در صورت پایان اختلاف در دادگاه، وکالت قانونی ارائه دهد. وکیل املاک و مستغلات حقایق را از هر دو طرف دعوا به دست می آورد و سعی می کند آنها را به حل و فصل برساند. این ممکن است به معنای استخدام یک نقشه بردار یا شرکتی باشد که بر روی جزئیات کار کند.

زمانی که به یک وکیل املاک و مستغلات نیاز دارید

همانطور که اشاره شد، در هنگام برخی از معاملات به یک وکیل املاک نیاز دارند تا بر معاملات املاک نظارت داشته باشد و در زمان عقد قرارداد حضور داشته باشد.

این به شما بستگی دارد که آیا می خواهید یک وکیل املاک و مستغلات استخدام کنید. این ممکن است به اعتماد شما به دانش خود در مورد زیر و بم قوانین املاک و مستغلات بستگی داشته باشد. اگر می‌خواهید در یک موقعیت پیچیده یا مبهم مانند سلب مالکیت یا فروش کوتاه مدت بگذرید، مطمئناً باید به آن توجه کنید.

وکیل املاک و مستغلات چه می کند؟

یک وکیل متخصص در زمینه املاک و مستغلات می تواند از قانونی بودن معامله ملک اطمینان حاصل کند، اسناد مربوط را بررسی و توضیح دهد، اختلافات را حل کند و مهمتر از همه شما را از اشتباهات پرهزینه باز دارد.

یک وکیل املاک و مستغلات در امور مربوط به ملک، از جمله خرید و فروش خانه، مالکیت، مدیریت، انطباق، اختلافات و مسائل مربوط به مالکیت تخصص دارد.

این خدمات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تأیید اینکه مالکیت به طور مناسب به فروشنده خانه واگذار شده است
 • شناسایی هرگونه وام پرداخت نشده، حق حبس، دعوی قضایی یا سایر دعاوی علیه اموال و تلاش برای تسویه آنها، همچنین کشف محدودیت ها و عهدنامه ها و هرگونه گسست در زنجیره مالکیت
 • تنظیم بیمه نامه
 • مذاکره و همچنین بررسی قرارداد ملکی برای تعیین نحوه تخصیص پول
 • تهیه سند، افشا، رهن یا یادداشت برای تضمین بدهی با پیروی از دستورالعمل های وام دهنده و توضیح شرایط برای مشتری خود
 • جست‌وجوی تعهداتی مانند مالیات، هزینه‌های آب و برق و هزینه‌های انجمن صاحبان خانه، و تقسیم‌بندی آنها بر اساس نحوه تخصیص آنها در قرارداد
 • تهیه صورت‌حساب تسویه حساب که وجوه خریدار (یا از طرف خریدار ارائه شده) و هزینه‌های کلیه طرف‌های درگیر را نشان می‌دهد، مانند کمیسیون نماینده، هزینه‌های وکیل، حق بیمه، مالیات، هزینه جستجوی عنوان، امتیاز تخفیف وام و موارد دیگر.
 • تسهیل در عقد قرارداد و میزبانی احتمالی فروشنده و خریدار برای امضای اسناد و جمع آوری مدارک شناسایی رسمی
 • تأیید اینکه طرفین به تعهدات خود در قرارداد عمل کرده اند و کمک به حل تعارض

وکلای املاک و مستغلات همچنین می توانند توصیه های ارزشمندی را به خریدار و فروشنده ای که در یک معامله درگیر هستند ارائه دهند. در این سناریو، وکلای دادگستری می توانند قرارداد خرید را پیش نویس و بررسی کنند و به پیشبرد معامله تا پایان آن کمک کنند.

چه زمانی به وکیل املاک و مستغلات نیاز دارید؟

هم خریداران و هم فروشندگان می توانند از استخدام یک وکیل املاک و مستغلات بهره مند شوند، چه معامله مربوط به خانه برای استفاده شخصی باشد یا یک ملک سرمایه گذاری. ویتمن می‌گوید که دارایی‌های سرمایه‌گذاری به‌ویژه «شامل ملاحظات مالیاتی است که اکثر خریداران و فروشندگان به تنهایی برای رسیدگی به آن‌ها مجهز نیستند».

توصیه میشود که حداقل برای کمک به انجام وظایف عقد قرارداد، یک وکیل املاک و مستغلات استخدام کنید.یک وکیل املاک می تواند متحد ارزشمندی باشد، به ویژه برای خریدار.

اگر قصد دارید با یک وکیل کار کنید، قبل از امضای قرارداد خرید، او را به خدمت بگیرید. بسیاری از فروشندگان و خریداران منتظر می‌مانند تا پس از امضای قرارداد خرید یک وکیل استخدام کنند، اما تا آن زمان ممکن است به شرایط نامطلوب قرارداد متعهد شده باشند که وکیل می‌توانست به آنها کمک کند.

هنگام استخدام یک وکیل، دقیقاً در مورد آنچه که می خواهید آنها انجام دهند (مثلاً به شما در تهیه یک پیشنهاد کمک کند) واضح باشید. همچنین، مطمئن شوید که می‌دانید حجم پرونده آن‌ها با توجه به رسیدگی به موقع پرونده‌های شما، نحوه صدور صورت‌حساب و چه چیزی است.

هزینه یک وکیل املاک و مستغلات چقدر است؟

هزینه یک وکیل املاک و مستغلات بسته به میزان کار مورد نیاز، سطح تخصص وکیل و مکان آنها متفاوت است.

آیا باید یک وکیل املاک و مستغلات استخدام کنید؟

از آنجایی که خرید خانه یک تعهد مالی بسیار بزرگ است، خطرات ذاتی وجود دارد. در حالی که بدون حضور وکیل، ممکن است هزینه ها یا ضررهایی به دنبال داشته باشد.

اگر معامله پیچیده است، هرگز ایده خوبی نیست که به تنهایی وارد این معامله شوید، زیرا خطر ضرر بسیار زیاد است.

اگر معامله در حالتی نیست که باید یک وکیل ملکی درگیر شود، پس باید تصمیم بگیرید که آیا برای شما منطقی است که یک وکیل را استخدام کنید یا نه.

زمانی که باید یک وکیل املاک و مستغلات استخدام کنید

مواقعی وجود دارد که کار با یک وکیل املاک منطقی است، مانند:

شما یک شخص ثالث مستقل می خواهید که قرارداد را بررسی کند و بهترین منافع شما را در طول معامله نمایندگی کند.

بسته به کارمزد، استخدام یک نفر می‌تواند سرمایه‌گذاری ارزشمندی باشد تا اطمینان حاصل شود که با هیچ گونه مواجهه قانونی یا بدهی مواجه نمی‌شوید.

این کمک می کند که یک متخصص شما را در تمام مسائل حقوقی پیچیده مرتبط با معامله املاک راهنمایی کند و به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کند.

چگونه یک وکیل املاک و مستقلات پیدا کنیم

همین که تا اینجای این نوشته آمده اید اطمینان حاصل کنید که جای درستی ایستاده اید ،فقط کافیست با ما تماس بگیرید.مریم نصراللهی به عنوان وکیل املاک و مستقلات اینجاست تا درکنار شما و با شما بهترینها را رقم بزند.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید